Esenciální oleje
Esenciální oleje, které jsou 100%, by měly být vždy označeny českým i latinským názvem rostliny a zemí původu.
Jednotlivé druhy olejů, které nabízíme na ARODEKO, naleznete v kategorii produktů esenciální oleje.
Využití
Esenciální oleje jsou 100% přírodní, tím pádem se mohou používat také k inhalaci. Můžete použít aromalampu či difuzér a nakapat do vody 3 – 8 kapek oleje. V případě aromalamp se zapálí svíčka pod mističkou a teplem se uvolňuje vonná silice, jež příjemně provoní celý prostor. U difuzérů se přidá olej do nádobky s vodou a silice je uvolňována pomocí ultrazvuku.
Kromě inhalace můžete esenciální oleje použít také do koupele, při saunování a k masážím. Pár kapek Vás dokonale uvolní, rozmazlí a naladí. Olejová masáž rozproudí krev, sníží napětí svalstva a včetně příjemných dotyků zklidní a odblokuje. Na masážní směs použijte 50 ml základního oleje a 10 – 25 kapek oleje esenciálního. U některých olejů je potřeba dodržet nižší koncentraci a stačí tedy 3 – 5 kapek esenciálního oleje (například černý pepř, hřebíček, mateřídouška, skořice, muškátový oříšek, tymián, vavřín).
Při koupeli nakapejte do vody 3 – 10 kapek esenciálního oleje, který prostoupí do Vašeho těla pokožkou i vdechováním. Koupel se doporučuje o délce 15 – 20 minut, ve vodě o teplotě 35 – 37 °C.
Tabulka účinků esenciálních olejů
Klikněte na tabulku níže a prohlédněte si, k čemu je konkrétní olej vhodný a jakou formou je nejlepší ho aplikovat.
Omezení
Mezi oleje, které se nemají používat v těhotenství patří bazalka, cedrové dřevo, heřmánek modrý, kafrovník, majoránka, muškátový oříšek, rozmarýna, santalové dřevo, šalvěj muškátová a tymián červený.
Lidé, kteří se léčí s vysokým krevním tlakem by neměli používat kafrovník, mateřídoušku, muškátový oříšek, rozmarýnu a ani tymián červený.